1671
به وبسایت بیمه دی خوش آمدید
شنبه, 30 تیر,1403
Dayinsurance

بیمه مستمری پیشامد

معرفی محصول

بیمه مستمری پیشامد چیست؟

بیمه مستمری پیشامد یکی از منحصربه‌فردترین بیمه‌های عمر در ایران بوده که با پرداخت حق بیمه‌ای اندک می‌توان آن را خریداری کرد تا در صورت فوت بیمه‌شده، بتوان مستمری دریافت کرد.

 بیمه مستمری پیشامد چیست؟

پوشش های بیمه‌نامه مستمری پیشامد

پوشش اصلی بیمه‌نامه مستمری پیشامد

پوشش اصلی این بیمه‌نامه «فوت به علت حادثه» است که در آن بیمه‌گر تعهد می‌کند در صورتی که بیمه‌شده به علت حادثه فوت کند، سرمایه مشخص شده در بیمه‌نامه را به صورت مستمری در طی مدت معین به استفاده‌کنندگان بیمه‌نامه پرداخت کند.

پوشش‌های اضافی بیمه مستمری پیشامد

بیمه‌نامه مستمری پیشامد علاوه بر پوشش اصلی فوت به علت حادثه بیمه‌شده، پوشش‌های حادثی دیگری را نیز دارد که در صورت درخواست بیمه‌گذار و تایید بیمه‌گر قابل ارائه است.

پوشش نقص عضو دائم ناشی از حادثه

در صورتی که بیمه‌شده به علت وقوع حادثه، دچار نقص عضو دائم شود، بیمه‌گر حسب میزان نقص عضو و با توجه به شرایط ذکر شده در بیمه‌نامه، درصدی از «سرمایه نقص عضو ناشی از حادثه» را پرداخت خواهد کرد.

حداکثر سرمایه قابل درخواست در این پوشش معادل 100 درصد سرمایه فوت حادثه است.

پوشش هزینه پزشکی ناشی از حادثه

در صورتی که بیمه‌شده به علت وقوع حادثه، دچار آسیب و صدمه بدنی شده و به بیمارستان مراجعه کند، بیمه‌گر هزینه‌های بیمارستانی او را پرداخت خواهد کرد.

تعهد بیمه‌گر در جبران هزینه‌های بیمارستانی بیمه‌شده، معادل 10درصد سرمایه فوت حادثی و حداکثر تا سقف 500.000.000 ریال است.

مزایای بیمه مستمری پیشامد

پرداخت سرمایه به صورت مستمری

حمایت از اعضای خانواده و یا سایر بستگان در صورت فوت نابه‌هنگام سرپرست و نان‌آور خانواده به علت حادثه

حمایت از بیمه‌شده در صورت صدمات و آسیب‌های بدنی

حق‌بیمه اندک و متناسب با قدرت خرید اقشار مختلف جامعه

حمایت از اعضای خانواده و یا سایر بستگان در صورت فوت نابه‌هنگام سرپرست و نان‌آور خانواده به علت حادثه

شرایط بیمه‌نامه مستمری پیشامد

  • سن بیمه‌شده: 18 تا 70 سال
  • مدت بیمه‌نامه: 1 سال
  • روش پرداخت حق‌بیمه: یک‌جا و در ابتدای قرارداد
  • نحوه محاسبه حق بیمه: بر اساس سرمایه فوت درخواستی و شغل و فعالیت‌های جانبی بیمه‌شده
  • سرمایه اصلی بیمه‌نامه: تا سقف 5.000.000.000 ریال
  • نحوه پرداخت سرمایه بیمه‌نامه در صورت وقوع فوت حادثی: صرفاً به صورت مستمری
  • مدت پرداخت مستمری: 5، 10، 15، 20 سال (به انتخاب استفاده‌کننده در زمان دریافت خسارت)
  • ضریب افزایش سالانه مستمری: 0، 5، 10 درصد (به انتخاب استفاده‌کننده در زمان دریافت خسارت)

دریافت خسارت

جهت دریافت خسارت باید ضمن اعلام کتبی به نماینده مجاز و یا شعب شرکت بیمه دی، نسبت به تکمیل و ارائه مدارک و مستندات مورد نیاز اقدام کنید. پروسه رسیدگی به پرونده خسارت و ایفای تعهدات شرکت بیمه‌دی، به زمان ارائه کامل مدارک از طرف بیمه‌گذار/استفاده‌کنندگان بستگی دارد.

سوالات متداول

پرداخت سرمایه فوت به علت حادثه، به صورت مستمری به ذی‌نفعان بیمه‌نامه، از ویژگی‌هایی است که تنها در بیمه‌نامه مستمری پیشامد امکان پذیر است.

در بیمه‌نامه حوادث انفرادی در زمان پرداخت خسارت، سرمایه فوت حادثه به صورت یک‌جا به ذی‌نفعان پرداخت می‌شود. در بیمه‌نامه مستمری پیشامد پرداخت سرمایه به صورت مستمری است. پوشش هزینه پزشکی در بیمه‌نامه حوادث انفرادی حداکثر معادل 20 درصد سرمایه فوت حادثه بوده درحالی‌که در بیمه‌نامه مستمری پیشامد، پوشش هزینه پزشکی حداکثر معادل 10 درصد است. در بیمه‌نامه حوادث انفرادی امکان دریافت پوشش های اضافی غرامت روزانه و پوشش غرامت بستری نیز وجود دارد اما در بیمه‌نامه مستمری پیشامد این پوشش‌ها در تعهد بیمه‌گر نیست. حداقل سن بیمه‌شده در بیمه‌نامه مستمری پیشامد 18 سال است اما در بیمه‌نامه حوادث انفرادی از 1سالگی محاسبه می شود.

login