بیمه جامع عمر و سرمایه گذاری | بیمه دی | با شما برای جبران
1671
به وبسایت بیمه دی خوش آمدید
ﺳﻪشنبه, 24 فروردین,1400
Dayinsurance

بیمه جامع عمر و سرمایه گذاری

معرفی محصول

بیمه جامع عمر و سرمایه‌گذاری چیست؟

بیمه‌های زندگی در ابتدا با رویکرد انباشت سرمایه به منظور حمایت از درآمد خانواده‌ها و به ویژه خانواده‌های جوان در زمان از دست دادن سرپرست اصلی خانوار ایجاد شد.

اما امروزه بیمه‌های زندگی برای اهداف مختلفی مانند حفظ سرمایه و یا طرح‌های معافیت‌های مالیاتی به کار برده می‌شود.

مأموریت اصلی بیمه‌های زندگی حفاظت از شخص و خانواده‌اش در برابر آسیب‌هایی نظیر بازپرداخت باقیمانده دین‌ها و وام‌ها، تأمین معاش همسر و فرزندان بازمانده، برنامه‌ریزی اهداف اقتصادی آینده مانند تأمین هزینه‌های دانشگاه فرزندان در سال‌های آتی، اختصاص بخشی از میراث به امور خیریه، تأمین هزینه‌های مربوط به مراسم خاکسپاری و مواردی مشابه است.

حمایت‌های بیمه‌های زندگی معطوف به مالکان و نفرات کلیدی سازمان‌های تجاری که فقدان آنها ممکن است خسارات مالی سنگینی بر جای گذارد، نیز خواهد بود.

هر چند بیمه عمر یک ابزار قدرتمند برنامه‌ریزی مالی است، اما نباید هیچ‌گاه آن را بعنوان وسیله پس‌انداز در نظر گرفت. به طور کلی روش‌های بهتری نیز برای نگهداری و رشد منابع مالی وجود دارد.

راهنمای خرید

راه خرید بیمه جامع عمر و سرمایه‌گذاری، مراجعه به شعب و نمایندگی‌های شرکت بیمه دی یا تماس با نمایندگان مجاز شرکت است. (جهت دریافت آدرس و شماره تماس شعب و نمایندگان مجاز روی لینک مربوطه کلیک کنید)

 

دریافت خسارت

جهت دریافت خسارت بیمه جامع عمر و سرمایه گذاری باید ضمن اعلام کتبی به نماینده مجاز و یا شعب شرکت بیمه دی، نسبت به تکمیل و ارائه مدارک و مستندات مورد نیاز اقدام کنید. پروسه رسیدگی به پرونده خسارت و ایفای تعهدات شرکت بیمه دی، به زمان ارائه کامل مدارک از طرف بیمه‌گذار/استفاده‌کنندگان بستگی دارد.

سوالات متداول

سود مشارکت پرداختی شرکت بیمه دی طی 5 سال گذشته چقدر بوده است؟
 • سود مشارکت برای سال 98، برابر 29/8 درصد
 • سود مشارکت برای سال 97، برابر 22/2 درصد
 • سود مشارکت برای سال 96، برابر 22 درصد
 • سود مشارکت برای سال 95، برابر 21 درصد
 • سود مشارکت برای سال 94، برابر 20/8 درصد

بیمه‌گذار می‌تواند ازابتدای سال سوم مشروط بر اینکه اقساط تا پایان سال دوم بیمه‌نامه به طور کامل پرداخت شده باشد، تا 90 درصد ارزش بازخرید بیمه‌نامه «برداشت از اندوخته» کند.

خیر، بیمه خدمات درمانی یا درمان تکمیلی معمولاً یک بیمه‌نامه گروهی بوده و باید شخصاً یا زیر نظر اداره و سازمانی درخواست شود. در بیمه‌نامه‌های زندگی، صرفاً جبران هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه یا ابتلا به بیماری‌های خاص (سکته مغزی، سکته قلبی، اعمال جراحی عروق و پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان‌ها) وجود دارد و هزینه‌های پزشکی ناشی از بیماری در این بیمه‌نامه‌ها پوشش ندارد. اما برای بهره‌مندی مشتریان از مزایای بیمه تکمیلی طرح‌هایی جهت ارائه به دارندگان بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری تحت عنوان «بیمه درمان تکمیلی متصل به عمر»‌ ارائه شده است.

در صورت خرید بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بر اساس حق بیمه پرداختی می توان هر یک از طرح های مربوطه را انتخاب کرد.

بیمه عمر دارای ماهیت متفاوتی نسبت به بیمه تأمین اجتماعی است. بیمه تأمین اجتماعی بیشتر ظرفیت خود را در بخش درمانی صرف می‌کند و بخش اعظمی از مبلغ دریافتی به عنوان حق‌بیمه به هزینه‌های درمانی اختصاص داده می‌شود. یکی از مهمترین تفاوت‌های بیمه عمر و تأمین اجتماعی مبحث بازنشستگی است؛ در بیمه تأمین اجتماعی حتما باید مدت خدمت بر اساس جداول مشاغل به پایان برسد. (مثلا ۲۰ سال سابقه برای مشاغل سخت و زیان‌آور یا ۳۰ سال سابقه برای مشاغل عادی). اما در بیمه عمر واریز ۵ سال حق بیمه جهت استفاده از خدمات مستمری و بازنشستگی کافی‌ست، بیمه‌های عمر دارای قراردادهای ۵ تا ۳۰ ساله هستند و اگر حداقل این دوران را طی کنید نیز می‌توانید بازنشسته شوید.
یکی دیگر از تفاوت‌های بیمه‌عمر و تأمین اجتماعی در مورد فوت و یا ابتلا به امراض خاص است؛ در بیمه عمر در صورت فوت و یا بروز امراض خاص (بروز سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق قلبی (کرونر) و پیوند اعضای اصلی بدن) مبلغ قابل توجهی به بیمه‌گذار یا بازماندگان او پرداخت خواهد شد؛ در صورتی که در بیمه تامین اجتماعی تنها هزینه کفن‌ودفن پرداخت می‌شود. (به اندازه سه برابر آخرین حقوق)

 حقوق تأمین اجتماعی فقط برای شخص بازنشسته، یا همسر و فرزندان مجرد متوفی شامل می‌گردد ولی پرداخت مستمری در بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری می‌تواند به صورت مادام‌العمر و به استفاده‌کننده مشخص‌شده در بیمه‌نامه تعلق یابد و قابل انتقال به وراث است.

بله، مشروط بر اینکه مجموع سرمایه‌های خریداری شده از 5.000.000.000 ریال تجاوز نکند امکان‌پذیر است. به همین خاطر بیمه‌شده باید اطلاعات بیمه‌نامه‌های صادره و در جریان صدور خود را در اختیار شرکت بیمه جدید قرار دهد.

بانک و بیمه دو سازمان مستقل با دو وظیفه متفاوت برای ایجاد آرامش و آسایش طراحی شده‌اند؛ وظیفه بانک ایجاد امنیت برای سرمایه‌ها بوده و به آن تسهیلاتی را نیز ارائه می‌کند. در عوض شرکت‌های بیمه وظیفه جبران خسارات پس از وقوع حادثه را بر عهده دارند و خسارات جانی و مالی ما را جبران می‌کنند. بنابراین بانک و بیمه نه تنها جایگزین هم نبوده بلکه مکمل یکدیگر به حساب می‌آیند.
در اینجا به صورت خلاصه به مقایسه بانک و بیمه و اشاره به تفاوت‌های آنان می‌پردازیم:

 • با توجه به در دسترس بودن همیشگی، پس‌انداز در سیستم بانکی از قدرت نقدینگی بالایی برخوردار است، ولی این موضوع از نظر اشخاصی که دارای برنامه‌ای منظم جهت مقاصد خاص در آینده می‌باشند مطلوب نیست.
 • خرید بیمه‌نامه باعث به وجود آمدن یک اهرم فشار جهت کاهش هزینه‌های مصرفی غیر ضروری و ادامه پس‌انداز است، در  صورتی که در پس‌اندا‌زهای بانکی هیچ گونه اجبار و ضرورتی وجود ندارد.
 • سود سپرده پس‌انداز در بانک‌ها همیشه ثابت نیست و متناسب با اوضاع اقتصادی کشور و تغییر سیاست بانک مرکزی تغییر می‌یابد، در صورتی که سود‌اندوخته بیمه نامه‌های عمر و سرمایه‌گذاری در طول مدت بیمه‌نامه ثابت است و این امر در سرمایه‌گذاری بعنوان مزیت برشمرده می‌شود.
 • در نظام بانکی صرفاً سود تضمین شده بر روی سپرده محاسبه و لحاظ می‌گردد، در  صورتی که در بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری علاوه بر سود روز‌شمار و مرکب تضمینی، 85% سود مشارکت در منافع به سپرده‌ها اختصاص داده می‌شود.
 • اخذ وام در نظام بانکی مستلزم سپری شدن مراحل طولانی و ارائه ضامنین معتبر است، در حالیکه با درخواست بیمه‌گذار از محل اندوخته ریاضی بیمه‌نامه عمر در کوتاه‌ترین زمان ممکن جهت تامین نیازهای فوری، وام بدون اخذ ضامن داده می‌شود.
 • در بیمه‌نامه‌های عمر و سرمایه‌گذاری اندوخته شخص تحت هیچ شرایطی قابل مصادره توسط طلبکاران نیست، در حالی که در موضوع پس‌انداز بانکی، در صورت فوت صاحب حساب، بدهی طلبکاران از حساب وی تسویه می‌شود.
 • در پس‌اندار بانکی، در صورت از کارافتادگی کلی پس‌انداز‌کننده و کاهش درآمد وی، روند پس‌انداز‌کردن متوقف می‌شود ولی در بیمه‌های عمر در صورت از کارافتادگی دائم و کلی بیمه‌شده، ‌بیمه‌گذار از پرداخت حق‌بیمه معاف می‌شود و شرکت بیمه به ایفای تعهدات مندرج در بیمه‌نامه الزام دارد.
 • در نظام بانکی در صورت فوت صاحب حساب، سپرده بانکی تا تعیین انحصار وراثت بلوکه شده و مالیات بر ارث به آن اختصاص می‌یابد، در حالی که در بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری پس از فوت بیمه‌شده (اندوخته و پوشش فوت) معاف از مالیات بر ارث است.
 • در سیستم بانکی صرفاً پس‌انداز و استفاده از تسهیلات وام امکان‌پذیر است، در  صورتی که در بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری علاوه بر سرمایه‌گذاری و استفاده از تسهیلات، بیمه‌شده از پوشش‌های بیمه‌ای نیز بهره‌مند می‌شود.
 • بیمه‌نامه دارای اعتبار و جاری باشد. بیمه نامه‌های فسخ‌‌شده، ابطال‌شده، بازخرید‌شده یا معلق، مشمول دریافت وام نمی‌شوند.
 •  دو سال تمام از مدت بیمه‌نامه گذشته باشد.
 •  حق‌بیمه دو سال تمام پرداخت شده باشد.
 •  بیمه‌نامه دارای ارزش بازخرید باشد.
 •  بیمه‌نامه هیچگونه بدهی نداشته باشد. در صورت داشتن بدهی هنگام درخواست وام، بدهی باقیمانده بیمه‌نامه باید توسط بیمه‌گذار تسویه شود.
 •  بیمه‌شده قبلاً وام دریافت نکرده باشد یا در صورت اخذ وام قبلی، آن را به طور کامل تسویه کرده باشد.

جهت دریافت وام نیاز به هیچ ضامنی نیست.

در بیمه‌نامه‌هایی که امکان پرداخت وام در آنها وجود دارد بیمه‌گذار می‌تواند ازابتدای سال سوم مشروط بر اینکه اقساط تا پایان سال دوم بیمه‌نامه به طورکامل پرداخت شده باشد، تا 90 درصد ارزش بازخرید بیمه‌نامه درخواست وام کند. حداکثر مدت بازپرداخت اقساط وام 12ماه بوده و سود آن معادل 4% بیشتر از سود فنی است که در زمان اخذ وام به اطلاع بیمه گذار خواهد رسید.

بله، برای رفاه حال مشتریان عزیز این امکان در تبدیل محصولات ایجاد شده است.

خیر، در صورت فوتِ بیمه شده‌ اصلی، علاوه بر سرمایه فوت، اندوخته بیمه‌نامه به‌صورت روز شمار تا زمان فوت به ذینفعان پرداخت خواهد شد.