1671
به وبسایت بیمه دی خوش آمدید
یکشنبه, 12 تیر,1401
Dayinsurance

بیمه عمر با برگشت حق بیمه (طرح موج)

معرفی محصول

بیمه عمر با برگشت حق بیمه (طرح موج) چیست؟

بیمه عمر با برگشت حق‌بیمه یکی از انواع بیمه‌های عمر انفرادی است که در آن بیمه‌گر تعهد می‌کند در ازای دریافت حق‌بیمه، در صورتی که بیمه‌شده در طول مدت قرارداد به هرعلت فوت کند، سرمایه فوت را به استفاده‌کنندگان مشخص شده در بیمه‌نامه پرداخت کند و در صورتی که در پایان قرارداد، بیمه‌شده در قید حیات باشد مبلغ حق‌بیمه را پس از کسر مالیات و عوارض عیناً به بیمه‌گذار برگرداند.

مزیت اصلی بیمه عمر با برگشت حق بیمه طرح موج این است که در صورت حیات بیمه‌شده در پایان مدت بیمه‌نامه، مبلغ حق‌بیمه برگشت داده می‌شود و عملاً بیمه‌گذار با تحمل کمترین هزینه، یک پوشش بیمه‌ای مناسب کسب نموده است.

شرایط بیمه‌نامه عمر با برگشت حق بیمه (طرح موج)

 • سن بیمه‌شده: 20 تا 65 سال
 • مدت بیمه‌نامه: 3، 5، 7 سال (به انتخاب بیمه‌گذار)
 • روش پرداخت حق‌بیمه: یک‌جا و در ابتدای قرارداد
 • نحوه محاسبه حق‌بیمه: براساس سن بیمه‌شده و وضعیت سلامتی او، سرمایه درخواستی و مدت بیمه‌نامه
 • حداکثر سن بیمه‌شده در مدت بیمه‌نامه: 70 سال
 • سرمایه اصلی بیمه‌نامه: حداکثر معادل 5.000.000.000 ریال
 • خسارت قابل پرداخت در صورت وقوع فوت: سرمایه فوت به هر علت
 • سرمایه قابل پرداخت در صورت حیات بیمه‌شده در پایان قرارداد: برگشت کل حق‌بیمه (پس از کسر مالیات و عوارض)

پوشش اصلی‌ بیمه‌نامه عمر با برگشت حق بیمه (طرح موج)

پوشش اصلی بیمه عمر با برگشت حق بیمه طرح موج، فوت به هر علت بیمه‌شده است که در صورت فوت بیمه‌شده، به استفاده‌کنندگان بیمه‌نامه پرداخت می‌‌شود.
این بیمه‌نامه فاقد پوشش‌های اضافی دیگری است.

 

مزایا بیمه عمر با برگشت حق بیمه (طرح موج)

 • حمایت از اعضای خانواده یا سایر بستگان در صورت فوت نابه‌هنگام سرپرست و نان‌آور خانواده
 • برگشت حق‌بیمه به بیمه‌گذار در صورت حیات بیمه‌شده در پایان مدت بیمه‌نامه
 • مناسب برای همه افراد با هر طبقه و جایگاه شغلی
 • قابل ارائه به صورت انفرادی و گروهی
 • مناسب برای سازمان‌ها و نهادها با توجه به برگشت حق‌بیمه به چرخه مالی سازمان در کوتاه‌مدت
 • ارزان قیمت و متناسب با قدرت خرید اقشار مختلف جامعه

راهنمای خرید

مراجعه به شعب و نمایندگی‌های شرکت بیمه دی یا تماس با نمایندگان مجاز شرکت (جهت دریافت آدرس و شماره تماس شعب و نمایندگان مجاز روی لینک مربوطه کلیک کنید.)

دریافت خسارت

جهت دریافت خسارت باید ضمن اعلام کتبی به نماینده مجاز و یا شعب شرکت بیمه دی، نسبت به تکمیل و ارائه مدارک و مستندات مورد نیاز اقدام کنید. مراحل رسیدگی به پرونده خسارت و ایفای تعهدات شرکت بیمه دی، به زمان ارائه کامل مدارک از طرف بیمه‌گذار/استفاده‌کنندگان بستگی دارد.

خیر، اما امکان خرید مجدد این بیمه‌نامه پس از پایان یافتن آن وجود دارد.

بله، مشروط بر اینکه مجموع سرمایه‌های خریداری شده در بیمه دی از 5.000.000.000 ریال و در کلیه شرکت ها از 10.000.000.000 ریال تجاوز نکند امکانپذیر است. لذا بیمه‌شده میبایست اطلاعات بیمه‌نامه‌های صادره و در جریان صدور خود را در اختیار شرکت بیمه جدید قرار دهد..

حق بیمه پرداختی این بیمه‌نامه پس از کسر مالیات، به شرط حیات بیمه‌شده تا پایان مدت بیمه‌نامه به بیمه‌گذار برگشت داده می‌شود.

با توجه به سن بیمه‌شده و سرمایه فوت درخواستی ممکن است نیاز به انجام برخی آزمایشات پزشکی وجود داشته باشد.

خیر، بیمه خدمات درمانی و یا درمان تکمیلی معمولاً یک بیمه‌نامه‌ گروهی بوده و باید شخصاً و یا زیر نظر اداره و سازمانی درخواست شود. در بیمه‌نامه‌‌های زندگی، صرفاً جبران هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه و یا ابتلا به بیماری‌های خاص (سکته مغزی، سکته قلبی، اعمال جراحی عروق و پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطانهاو....) وجود دارد و هزینه‌های پزشکی ناشی از بیماری در این بیمه‌نامه‌‌ها پوشش ندارد. اما جهت بهره‌مندی مشتریان از مزایای بیمه تکمیلی طرح‌هایی به دارندگان بیمه‌های عمر و مستمری تحت عنوان «بیمه درمان تکمیلی متصل به عمر» ارائه شده است.

بیمه عمر دارای ماهیت متفاوتی نسبت به بیمه تأمین اجتماعی است. بیمه تأمین اجتماعی بیشتر ظرفیت خود را در بخش درمانی صرف میکند و بخش اعظمی از مبلغ دریافتی به عنوان حق‌بیمه به هزینه‌های درمانی اختصاص داده میشود. یکی از مهمترین تفاوت‌های بیمه عمر و تأمین اجتماعی مبحث بازنشستگی است؛ در بیمه تأمین اجتماعی حتما باید مدت خدمت بر اساس جداول مشاغل به پایان برسد. (مثلا ۲۰ سال سابقه برای مشاغل سخت و زیان‌آور یا ۳۰ سال سابقه برای مشاغل عادی). اما در بیمه عمر واریز ۵ سال حق بیمه جهت استفاده از خدمات مستمری و بازنشستگی کافیست، بیمه‌های عمر دارای قراردادهای ۵ تا ۳۰ ساله هستند و اگر حداقل این دوران را طی کنید نیز می‌توانید بازنشسته شوید.
به حق بیمه های بیمه تامین اجتماعی سود تعلق نمی‌گیرد در صورتیکه به حق بیمه‌های عمر و مستمری علاوه بر سود تضمین شده سود مشارکت در منافع تعلق می‌گیرد.
در بیمه تامین اجتماعی با توجه به عدم امکان سرمایه‌گذاری امکان بازخرید وجود ندارد، در صورتی که در بیمه‌های عمر و مستمری با توجه به بخش سرمایه گذاری و تشکیل اندوخته در هر بیمه نامه، در هر زمانی در طول مدت بیمه نامه، بازخرید بیمه نامه و یا بهره‌مندی از سایر مزایا از قبیل دریافت وام و برداشت از اندوخته امکان‌پذیر بوده و در پایان مدت بیمه نامه اندوخته تشکیل شده به صورت یکجا و یا مستمری پرداخت می‌گردد.
ضمن اینکه در بیمه های تأمین اجتماعی، در صورت فوت بیمه شده جز مبلغ اندکی جهت هزینه کفن و دفن، سرمایه دیگری به ذینفعان پرداخت نمی گردد. در صورتی که در بیمه های عمر و مستمری علاوه بر بهره  مندی از پوشش ها در طول مدت بیمه نامه، در صورت فوت بیمه شده سرمایه از پیش تعیین شده جهت فوت به هر علت و یا فوت ناشی از حادثه بعلاوه اندوخته تشکیل شده تا زمان فوت به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می گردد.