1671
به وبسایت بیمه دی خوش آمدید
جمعه, 26 شهریور,1400
Dayinsurance

بیمه عمر ساده زمانی

معرفی محصول

بیمه عمر ساده زمانی

بیمه عمر ساده زمانی یکی از انواع بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی است که در آن بیمه‌گر تعهد می‌کند در ازای دریافت حق‌بیمه، در صورت قوع خطر فوت بیمه‌شده، نسبت به حمایت از استفاده‌کننده‌های بیمه‌نامه اقدام کرده و معادل تعهدات درج‌شده در بیمه‌نامه، سرمایه فوت را پرداخت کند.

حق‌بیمه این نوع بیمه‌نامه بر اساس شرایط سنی، میزان سرمایه درخواستی و سلامت بیمه‌شده تعیین می‌‌شود؛ اگر بیمه‌شده در پایان قرارداد در قید حیات باشد بیمه‌گر هیچ تعهدی نسبت به استرداد حق‌بیمه‌ها ندارد. هدف از ارائه چنین محصولی حمایت از اعضای خانواده و استفاده‌کننده‌های بیمه‌نامه در صورت فوت ناگهانی بیمه‌شده است.

پوشش اصلی بیمه‌نامه عمر ساده زمانی

پوشش اصلی در این بیمه‌نامه «فوت به هر علت بیمه‌شده» است که در آن بیمه‌گر تعهد می‌کند در صورت فوت بیمه‌شده در طول مدت بیمه‌نامه، سرمایه فوت را به استفاده‌کنندگان پرداخت کند. مبلغ این پوشش از 10.000.000 ریال تا حداکثر 2.000.000.000 ریال است.

پوشش‌های اضافی بیمه عمر ساده زمانی

در بیمه‌نامه عمر ساده زمانی با هدف حمایت کامل و همه‌جانبه از بیمه‌شده و اعضای خانواده، علاوه بر پوشش اصلی، پوشش‌های اضافی دیگری نیز وجود دارد که در صورت درخواست بیمه‌گذار و موافقت بیمه‌گر قابل ارائه است.

پوشش فوت ناشی از حادثه

این پوشش معادل یک تا سه برابر سرمایه فوت به هر علت و حداکثر تا 2.000.000.000 ریال است که در صورت فوت بیمه‌شده به علت حادثه، علاوه بر سرمایه فوت به هر علت پرداخت می‌‌شود.

پوشش نقص عضو دائم ناشی ازحادثه

در صورتی که بیمه‌شده به علت وقوع حادثه، دچار نقص عضو دائم شود، بیمه‌گر حسب میزان نقص‌عضو و با توجه به شرایط ذکر‌شده در بیمه‌نامه، درصدی از «سرمایه نقص عضو ناشی از حادثه» را پرداخت خواهد کرد.

حداکثر سرمایه قابل درخواست در این پوشش معادل 100 درصد سرمایه فوت حادثه است.

هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه

در صورتی که بیمه‌شده به علت وقوع حادثه، دچار آسیب و صدمه بدنی شده و به بیمارستان مراجعه کند، بیمه‌گر هزینه‌های بیمارستانی وی را پرداخت خواهد کرد.

تعهد بیمه‌گر در جبران هزینه‌های بیمارستانی بیمه‌شده، معادل 10درصد سرمایه فوت حادثی و حداکثر تا 200.000.000 ریال است.

پوشش بیماری‌های خاص

در صورتی که بیمه‌شده دچار امراض خاص و یا بیماری‌های صعب‌العلاج شود، بیمه‌گر مطابق با شرایط بیمه‌نامه و با توجه به مدارک و مستندات پزشکی ارائه شده توسط بیمه‌گذار، مازاد هزینه‌های پزشکی و بیمارستانی پرداخت‌شده توسط سایر بیمه‌گران را پرداخت می‌کند. تعهد بیمه‌گر در جبران هزینه‌های مشمول این پوشش معادل 30% سرمایه فوت به هر علت سال وقوع خسارت و حداکثر تا 300.000.000 ریال در هر سال است.

امراض و بیماری‌های خاص مشمول این پوشش عبارتند از: انواع سرطان‌ها، سکته قلبی، سکته مغزی، عمل جراحی قلب باز، پیوند اعضای اصلی بدن

مزایای بیمه عمر ساده زمانی

 • ارائه پوشش‌های بیمه‌ای جامع و کامل
 • مناسب برای اقشار مختلف جامعه به خصوص سرپرستان خانوار
 • ارزان قیمت و متناسب با شرایط اقتصادی افراد
 • انعطاف در پوشش‌های بیمه‌ای

ویژگی‌های بیمه‌نامه عمر ساده زمانی

 • سن بیمه‌شده در شروع بیمه‌نامه: از 20 تا 65 سال
 • مدت بیمه‌نامه: 1تا 10 سال (حداکثر 70 سالگی بیمه‌شده)
 • روش پرداخت حق‌بیمه: سالانه
 • نحوه محاسبه حق‌بیمه: بر اساس سرمایه فوت درخواستی، سن، وضعیت سلامتی بیمه‌شده و پوشش‌های اضافی
 • سرمایه فوت به هر علت بیمه‌نامه: از 10.000.000 ریال تا 2.000.000.000 ریال
 • ضریب افزایش سالانه سرمایه فوت: 0، 5، 10، 15، 20 درصد

راهنمای خرید

مراجعه به شعب و نمایندگی‌های شرکت بیمه دی و یا تماس با نمایندگان مجاز شرکت (جهت دریافت آدرس و شماره تماس شعب و نمایندگان مجاز اینجا کلیک کنید.)

دریافت خسارت

برای دریافت خسارت باید ضمن اعلام کتبی به نماینده مجاز و یا شعب شرکت بیمه دی، نسبت به تکمیل و ارائه مدارک و مستندات مورد نیاز اقدام کنید. پروسه رسیدگی به پرونده خسارت و ایفای تعهدات شرکت بیمه‌دی، به زمان ارائه کامل مدارک از طرف بیمه‌گذار/استفاده‌کنندگان بستگی دارد.

سوالات متداول

مصارف اصلی بیمه‌های عمر انفرادی را چه مواردی تشکیل می‌دهند؟
 • تأمین هزینه‌های فوت
 • رفع دغدغه‌های مالی خانواده در نبود سرپرست خانواده
 • تأمین اقساط وام‌ها و دین‌ها
 • تأمین سرمایه برای مقاصد خاص نظیر تحصیلات، ازدواج و ...
 • تأمین مستمری بازنشستگی
 • پس‌انداز با قاعده و منظم مبالغ اندک

خیر، بیمه خدمات درمانی یا درمان تکمیلی معمولاً یک بیمه‌نامه گروهی بوده و باید شخصاً یا زیر نظر اداره و سازمانی درخواست شود. در بیمه‌نامه‌های عمر انفرادی، صرفاً جبران هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه یا ابتلا به بیماری‌های خاص (سکته مغزی، سکته قلبی، اعمال جراحی عروق و پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطان‌ها) وجود دارد و هزینه‌های پزشکی ناشی از بیماری در این بیمه‌نامه‌ها پوشش ندارد.

بیمه عمر دارای ماهیت متفاوتی نسبت به بیمه تأمین اجتماعی است. بیمه تأمین اجتماعی بیشتر ظرفیت خود را در بخش درمانی صرف می‌کند و بخش اعظمی از مبلغ دریافتی به عنوان حق‌بیمه به هزینه‌های درمانی اختصاص داده می‌شود. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های بیمه عمر و تأمین اجتماعی مبحث بازنشستگی است؛ در بیمه تأمین اجتماعی حتما باید مدت خدمت بر اساس جداول مشاغل به پایان برسد. (مثلا ۲۰ سال سابقه برای مشاغل سخت و زیان‌آور یا ۳۰ سال سابقه برای مشاغل عادی). اما در بیمه عمر واریز ۵ سال حق‌بیمه جهت استفاده از خدمات مستمری و بازنشستگی کافی‌ست، بیمه‌های عمر دارای قراردادهای ۵ تا ۳۰ ساله هستند و اگر حداقل این دوران را طی کنید نیز می‌توانید بازنشسته شوید.
یکی دیگر از تفاوت‌های بیمه‌عمر و تأمین اجتماعی در مورد فوت یا ابتلا به امراض خاص است؛ در بیمه عمر در صورت فوت یا بروز امراض خاص (بروز سرطان، سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق قلبی (کرونر) و پیوند اعضای اصلی بدن) مبلغ قابل توجهی به بیمه‌گذار یا بازماندگان او پرداخت خواهد شد؛ در صورتی که در بیمه تامین اجتماعی تنها هزینه کفن‌ودفن پرداخت می‌شود. (به اندازه سه برابر آخرین حقوق)

بله، مشروط بر اینکه مجموع سرمایه‌های خریداری‌شده از 5.000.000.000 ریال تجاوز نکند امکان‌پذیر است. لذا بیمه‌شده می‌باید اطلاعات بیمه‌نامه‌های صادره و در جریان صدور خود را در اختیار شرکت بیمه جدید قرار دهد.