1671
به وبسایت بیمه دی خوش آمدید
جمعه, 06 خرداد,1401
Dayinsurance

بیمه عمر مانده بدهکار

معرفی محصول

بیمه عمر مانده بدهکار چیست؟

یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های موسسات و بانک‌های وام‌دهنده، افراد وام‌گیرنده و هم‌چنین وراث فرد وام‌گیرنده، بازپرداخت اقساط وام دریافتی در صورت فوت ناگهانی فرد است.

با مرگ وام‌گیرنده مانده اقساط وام به دین فی‌الحال تبدیل شده و بازماندگان باید آن را تسویه کنند، از طرفی بانک‌ها و موسسات باید خود را درگیر مراحل شناسایی ماترک و ارثیه فرد فوت شده کرده و هزینه‌هایی را متحمل شوند.

بیمه عمر مانده‌ بدهکار بیمه‌ دی با هدف رفع دغدغه‌های دو طرف و با شرایطی کاملا آسان طراحی و ارائه شده است. در این بیمه‌نامه ساز‌و‌کار به شکلی است که در صورت فوت فرد وام‌گیرنده، شرکت بیمه دی بلافاصله مانده اقساط آتی وام بدون احتساب بهره را به صورت یکجا با بانک تسویه کرده و آسایش و آرامش‌خاطر را برای بازماندگان فوت شده فراهم می‌کند.

پوشش اصلی بیمه عمر مانده بدهکار

پوشش اصلی این بیمه نامه «فوت به هر علت» است که در آن بیمه‌گر تعهد می‌کند در صورتی که بیمه‌شده (وام‌گیرنده) فوت کند، مانده اقساط آتی وام را بدون احتساب بهره به صورت یک‌جا پرداخت کند. سرمایه فوت در این بیمه‌نامه معادل اصل مبلغ وام دریافتی است.

مزایای بیمه عمر مانده بدهکار

 • ایجاد تسهیل در پرداخت وام توسط بانک‌ها و موسسات مالی
 • رفع نگرانی وام‌گیرنده از بابت فوت ناگهانی و دین‌ها و بدهی‌های بانکی او
 • ایجاد آرامش و آسایش‌خاطر برای بازماندگان فوت شده
 • هماهنگ با ساختار اقتصادی و معیشتی افراد جامعه
 • قابل ارائه به صورت گروهی و انفرادی

شرایط بیمه‌نامه عمر مانده بدهکار

 • سن بیمه‌شده: 13 تا 65 سال
 • مدت بیمه‌نامه: حداکثر 15 سال و تا 70 سالگی بیمه‌شده
 • روش پرداخت حق‌بیمه: یک‌جا
 • نحوه محاسبه حق‌بیمه: بر اساس سرمایه فوت درخواستی، مدت بیمه‌نامه، سن بیمه‌شده و وضعیت سلامتی او
 • سرمایه فوت بیمه‌نامه: معادل اصل وام دریافتی
 • تعهد بیمه‌گر در صورت فوت بیمه‌شده: پرداخت مانده اقساط آتی وام(بدون احتساب سود اقساط و اقساط معوق و جریمه‌های دیرکرد)

 

راهنمای خرید

مراجعه به شعب و نمایندگی‌های شرکت بیمه دی یا تماس با نمایندگان مجاز شرکت (جهت دریافت آدرس و شماره تماس شعب و نمایندگان مجاز اینجا کلیک کنید.)

 

دریافت خسارت

جهت دریافت خسارت باید ضمن اعلام کتبی به نماینده مجاز و یا شعب شرکت بیمه دی، نسبت به تکمیل و ارائه مدارک و مستندات مورد نیاز اقدام کنید. مراحل رسیدگی به پرونده خسارت و ایفای تعهدات شرکت بیمه دی، به زمان ارائه کامل مدارک از طرف بیمه‌گذار/استفاده‌کنندگان بستگی دارد.

سوالات متداول

آیا پوشش بیمه‌ای در بیمه‌نامه عمر مانده بدهکار از تاریخ دریافت وام است؟

تاریخ شروع پوشش بیمه‌ای از ساعت 24 تاریخ صدور بیمه‌نامه است. در صورتی‌که بیمه‌نامه در در تاریخ دریافت وام صادر شود، پوشش بیمه‌ای از ابتدای روز بعد جاری خواهد بود.

خیر تنها اصل وام دریافتی از بانک تحت پوشش بیمه‌نامه است.

اقساط معوق، و همچنین جریمه دیرکرد اقساط معوق در تعهدات شرکت بیمه نیست.

خیر تنها مانده اصل وام دریافتی بیمه‌گذار از بانک بدون درنظر گرفتن بهره وام، اقساط معوق و جریمه دیرکرد اقساط معوق به بانک پرداخت خواهد شد.

بیمه‌گذار می‌تواند با دریافت نامه تسویه از بانک، درخواست فسخ بیمه‌نامه را داده و حق بیمه برگشتی محاسبه و در وجه او پرداخت خواهد شد.