1671
به وبسایت بیمه دی خوش آمدید
جمعه, 06 خرداد,1401
Dayinsurance

بیمه عمر با برگشت حق بیمه (طرح پژواک)

معرفی محصول

بیمه عمر با برگشت حق بیمه (طرح پژواک) چیست؟

بیمه عمر با برگشت حق‌بیمه (طرح پژواک) یکی از انواع بیمه‌های عمر انفرادی است که در آن بیمه‌گر تعهد می‌کند در ازای دریافت حق‌بیمه، در صورتی که بیمه‌شده در طول مدت قرارداد به علت حادثه فوت کند، سرمایه فوت حادثی را به استفاده‌کنندگان مشخص شده در بیمه‌نامه پرداخت کند و در صورتی که در پایان قرارداد، بیمه‌شده در قید حیات باشد مبلغ حق‌بیمه را پس از کسر مالیات و عوارض عیناً به بیمه‌گذار برگرداند.
مزیت اصلی این بیمه‌نامه این است که در صورت حیات بیمه‌شده در پایان مدت بیمه‌نامه، مبلغ حق‌بیمه برگشت داده می‌شود و عملاً بیمه‌گذار با تحمل کمترین هزینه، یک پوشش بیمه‌ای مناسب کسب کرده است.

پوشش اصلی‌ بیمه‌نامه عمر با برگشت حق بیمه (طرح پژواک)

پوشش اصلی این بیمه‌نامه «فوت به علت حادثه» است که در صورت فوت حادثی بیمه‌شده، به استفاده‌کنندگان بیمه‌نامه پرداخت می‌شود.
این بیمه‌نامه فاقد پوشش‌های اضافی دیگری است.

مزایای بیمه عمر با برگشت حق بیمه (طرح پژواک)

 • حمایت از اعضای خانواده و یا سایر بستگان در صورت فوت نابه‌هنگام سرپرست و نان‌آور خانواده در اثر وقوع حادثه
 • برگشت حق‌بیمه به بیمه‌گذار در صورت حیات بیمه‌شده در پایان مدت بیمه‌نامه
 • مناسب برای همه افراد با هر طبقه و جایگاه شغلی
 • قابل ارائه به صورت انفرادی و گروهی
 • مناسب برای سازمان‌ها و نهادها با توجه به برگشت حق‌بیمه به چرخه مالی سازمان در کوتاه‌مدت
 • ارزان قیمت و متناسب با قدرت خرید اقشار مختلف جامعه

شرایط بیمه‌نامه عمر با برگشت حق بیمه (طرح پژواک)

 • سن بیمه‌شده: 20 تا 65 سال
 • مدت بیمه‌نامه: 3، 5، 7 سال (به انتخاب بیمه‌گذار)
 • روش پرداخت حق‌بیمه: یک‌جا و در ابتدای قرارداد
 • نحوه محاسبه حق‌بیمه: بر اساس سرمایه درخواستی، مدت بیمه‌نامه و شغل بیمه‌شده
 • حداکثر سن بیمه‌شده در مدت بیمه‌نامه: 70 سال
 • سرمایه اصلی بیمه‌نامه: حداکثر معادل 5.000.000.000 ریال
 • خسارت قابل پرداخت در صورت فوت به علت حادثه: پرداخت سرمایه فوت حادثی
 • سرمایه قابل پرداخت در صورت حیات بیمه‌شده در پایان قرارداد: برگشت کل حق‌بیمه (پس از کسر مالیات و عوارض)

راهنمای خرید

مراجعه به شعب و نمایندگی‌های شرکت بیمه دی یا تماس با نمایندگان مجاز شرکت (جهت دریافت آدرس و شماره تماس شعب و نمایندگان مجاز روی لینک مربوطه کلیک کنید.)

دریافت خسارت

جهت دریافت خسارت باید ضمن اعلام کتبی به نماینده مجاز و یا شعب شرکت بیمه دی، نسبت به تکمیل و ارائه مدارک و مستندات مورد نیاز اقدام کنید. مراحل رسیدگی به پرونده خسارت و ایفای تعهدات شرکت بیمه دی، به زمان ارائه کامل مدارک از طرف بیمه‌گذار/استفاده‌کنندگان بستگی دارد.

سوالات متداول

خیر، اما امکان خرید مجدد این بیمه‌نامه پس از پایان یافتن آن وجود دارد.

بله، مشروط بر اینکه مجموع سرمایههای خریداری شده در بیمه دی از 5.000.000.000 ریال و در کلیه شرکت ها از 10.000.000.000 ریال تجاوز نکند امکانپذیر است. لذا بیمه‌شده میبایست اطلاعات بیمه‌نامه‌های صادره و در جریان صدور خود را در اختیار شرکت بیمه جدید قرار دهد.

حق بیمه پرداختی این بیمه‌نامه پس از کسر مالیات، به شرط حیات بیمه شده تا پایان مدت بیمه‌نامه به بیمه‌گذار برگشت داده می‌شود.

خیر، با توجه به اینکه این بیمه‌نامه صرفاً فوت در اثر حادثه را پوشش می‌دهد نیازی به انجام آزمایشات پزشکی نیست.

خیر، بیمه خدمات درمانی و یا درمان تکمیلی معمولاً یک بیمه‌نامه‌ گروهی بوده و باید شخصاً و یا زیر نظر اداره و سازمانی درخواست شود. در بیمه‌نامه‌‌های زندگی، صرفاً جبران هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه و یا ابتلا به بیماری‌های خاص (سکته مغزی، سکته قلبی، اعمال جراحی عروق و پیوند اعضای اصلی بدن و انواع سرطانهاو....) وجود دارد و هزینههای پزشکی ناشی از بیماری در این بیمه‌نامه‌‌ها پوشش ندارد. اما جهت بهره مندی مشتریان از مزایای بیمه تکمیلی طرح هایی به دارندگان بیمه‌های عمر و مستمری تحت عنوان «بیمه درمان تکمیلی متصل به عمر» ارائه شده است.

بیمه عمر دارای ماهیت متفاوتی نسبت به بیمه تأمین اجتماعی است. بیمه تأمین اجتماعی بیشتر ظرفیت خود را در بخش درمانی صرف میکند و بخش اعظمی از مبلغ دریافتی به عنوان حق‌بیمه به هزینههای درمانی اختصاص داده میشود. یکی از مهمترین تفاوتهای بیمه عمر و تأمین اجتماعی مبحث بازنشستگی است؛ در بیمه تأمین اجتماعی حتما باید مدت خدمت بر اساس جداول مشاغل به پایان برسد. (مثلا ۲۰ سال سابقه برای مشاغل سخت و زیانآور یا ۳۰ سال سابقه برای مشاغل عادی). اما در بیمه عمر واریز ۵ سال حق بیمه جهت استفاده از خدمات مستمری و بازنشستگی کافیست، بیمههای عمر دارای قراردادهای ۵ تا ۳۰ ساله هستند و اگر حداقل این دوران را طی کنید نیز میتوانید بازنشسته شوید.
به حق بیمه های بیمه تامین اجتماعی سود تعلق نمی گیرد در صورتیکه به حق بیمه های عمر و مستمری علاوه بر سود تضمین شده سود مشارکت در منافع تعلق می گیرد.
در بیمه تامین اجتماعی با توجه به عدم امکان سرمایه گذاری امکان بازخرید وجود ندارد، در صورتی که در بیمه های عمر و مستمری با توجه به بخش سرمایه گذاری و تشکیل اندوخته در هر بیمه نامه، در هر زمانی در طول مدت بیمه نامه، بازخرید بیمه نامه و یا بهره مندی از سایر مزایا از قبیل دریافت وام و برداشت از اندوخته امکان پذیر بوده و در پایان مدت بیمه نامه اندوخته تشکیل شده به صورت یکجا و یا مستمری پرداخت می گردد.
ضمن اینکه در بیمه های تأمین اجتماعی، در صورت فوت بیمه شده جز مبلغ اندکی جهت هزینه کفن و دفن، سرمایه دیگری به ذینفعان پرداخت نمی گردد. در صورتی که در بیمه های عمر و مستمری علاوه بر بهره  مندی از پوشش ها در طول مدت بیمه نامه، در صورت فوت بیمه شده سرمایه از پیش تعیین شده جهت فوت به هر علت و یا فوت ناشی از حادثه بعلاوه اندوخته تشکیل شده تا زمان فوت به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می گردد.